Göztepe Vaillant Servisi

4

Göztepe Vaillant Servisi

Güneş Teknik Servis olarak Kadıköy , Göztepe semtinde Vaillant kombi ve şofben servisimiz uzun yıllardır hizmet vermektedir. Servisimiz Göztepe Vaillant Servis Vaillant marka kombi ve diğer cihazlarınız için bakım, onarım ve tamirat hizmeti vermektedir.

Vaillant kombi bakımı nasıl yapılır ?

Siz değerli müşterilerimiz tarafından Göztepe Vaillant Servisi  kombi bakım için randevu alındıktan sonra, tecrübeli ustalarımız randevu zamanına riayet ederek bakıma gelirler.

İlk olarak sıcak su ve radyatörlere giden su için ateşleme kontrolü yapılır. Kombinin içerisindeki bütün su boruları için sızdırmazlık kontrolü yapılır. Herhangi bir su kaçağı var ise öncelikle onarılır. Kombi içindeki su kaçakları kombinin elektronik sistemlerine , bilhassa kombi ana kartına zarar vermektedir.

Kombinin atık gazını atmaya yarayan fan ve yanma odası toz ve kirlerden temizlenir. Fanın tozlu ve kirli olması atık gazı rahat atmamasına neden olur. Brülörün kirli olması ise yanmanın tam verimle gercekleş memesi demektir.

Kombi altında bulunan tesisattaki kir tortu gibi parçacıkları tutan filtresi temizlenir , kirlerden arındırılır ve yerine takılır. Bu sayede tesisattaki su rahat bir şekilde sirkule edilir.Tıkanık bir filtre radyatörlere giden suyun debisinin düşmesine neden olur.

Göztepe Vaillant servisi

Olarak , Kombi bakımında arızalı yada oring, conta gibi yıpranmış parçalar varsa siz değerli müşterilerimize bildirilir, uygun olması durumunda değiştirilir ya da onarılır. Göztepe Vaillant Servisi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onur duyarız.

Demir döküm marka kombileriniz için https://www.gunesteknikservis.com/kadikoy-demir-dokum-servisi/

için yazılarımızı ve bilgilendirmelerimizi inceleyiniz.

 

Vaillant kombim neden sürekli su eksiltiyor?

Tesisattaki suyun basıncının kontrolünü  genellikle kombinin üzerindeki su basıncını kontrol etmeye yarayan 0-4 arası sayılardan oluşan manometreler yardımıyla yaparız. Vaillant kombinin Basıncın 1 ile 2 arasında olması gerekmektedir. Tesisattaki su basıncı 1 barın altına (kırmızı alana) düşerse kombi çalışmaz. Bu durumda kombinin altındaki vanadan tesisata su vermeniz gerekmektedir.Su basıncı 1,5 bara geldiğinde su verme işlemini durdurablirsiniz.

Tesisata fazla su verilmesi durumunda fazla verilen su kombinin emniyet tertibatı olan emniyet ventili denilen parçadan fazla su atılır.Fazla olan suyun tahliyesini radyatörlerde bulunan hava alma yerlerinden bir miktar su alınarak uygun bar seviyesi olan 1,5 bara kadar getirilir.

Tesisattaki suyun basıncı devamlı düşüyor ve kısa aralıklarla tesisata su verme işlemi yapıyorsanız. Muhtemelen tesisatta su kaçakları vardır.Mutlaka bu kaçakların onarılması gerekmektedir. Onarım işleminden sonra tesisata uygun basınçta tekrar su verilir. Son olarak radyatörlerden hava alma işlemi yapılır.

Kombi ve tesisatınızda proplem varsa güneş teknik servis i arayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

4 yorum

  1. zehra çevikel »

    Bu kadar güvensiz ortamda böyle kaliteli tecrübeli ve dürüst bir servis bulduğum için sizlere öncelikle insaniyet namına teşekkür etmek isterim. Sayenizde kaloriferlerim eskisi gibi ısıtmaya başladı. Ellerinize sağlık.

  2. Bülent ketenci »

    Vaillant kombim için çağırmış olduğum güneş teknik servis elemanlarına göstermiş oldukları alaka ve hızlı hizmet için çok teşekkür ederim. Aynı güne randevu oluşturup problemimi giderdiler.

YORUM YAZ

Hemen Ara
Whatsapp