Vaillant Turbomag şofben arıza kodları

0

Vaillant Turbomag şofben arıza kodları

Vaillant turbomag şofben arıza kodları 12 lt ve turbomag 14 lt olarak 2 model olarak piyasada olmaktadır. Bu cihazlar zamanla bakım yapılmassa arızalanabilir.

Şofbenler arızaya geçtiğinde ikaz verir, servis çağırmadan önce dairede elektrik ve gaz olduğundan emin olunuz. sonra servis arayınız.

Vaillant hermetik turbomag şofben arıza kodları

Vaillant şofben F.01 Hatası        :   Aşırı ısınma hatasıdır. Ntc sensörü sı sıcaklığını 85 derece olduğunu tespit etmiştir.

Vaillant şofben F.02 arızası         :  Ntc sensörü arızasıdır.  Servisimizi arayınız.

Vaillant şofben F.04 arızası         : Brülör ateşleme yapmıyor veya ateşleme konumunda beklenmeyen arızadır. Cihazı aç kapa yapınız, düzelmezse güneş teknik servisimizi arayabilirsiniz.

Vaillant şofben f.05 arızası     : Hava basınç, sensörü hatalı demektir. Vaillant şofben yanma havası/ atıkgaz sistemi arızası, fan arızası , Fan çalışırken presostat 25 sn süreyle açık kalırsada hata verebilir. Müşteri hizmetleri güneş teknik servisi arayınız.

Vaillant şofben f.06 arızası   : Elektrik gerilimi arızası demektir. Elektrik gerilimi çok düşük , elektrik gerilimi 175 v +10v , – 10 v değerinin üzerine çıktığında ürün normal çalışma konuma geri döner. Cihaz arıza için servisimizi arayınız. Vaillant şofben arıza için kadıköy servisimizi güneş teknik servisi arayınız.

Vaillant şofben F.07 arızası   : Gaz armatürü arızası, gaz ile ilgili arızadır. servisimizi arayınız.

Vaillant turbomag şofben F.09 arızası : Basınç şalterinde kısa devre var anlamına gelir. basınç şalteri 15 sn süreyle kapalı ise (çalışmıyorsa) ve fan etkinleştirilmemişse , bu arıza kodu gösterebilir. Veya basınç regleri yeniden açıldığında (işletimde olduğunda) normal çalışma olarak başlatılır.

Vaillant şofben E hatası  : Şofben donmaya karşı koruma aktif demektir. Sıcaklık çok düşük demektir.  Ntc sensör tarafından soğuk su girişinde 5 derece sıcaklık tespit edildi. Brülör 7 saniye için mimimum gaz ayarı ile çalıştırılır. Sıcaklık 7 derece olduğunda E arıza kodu sonlandırılır.

Vaillant şofben arıza kodlarını siz değerli kullanıcılarımıza detaylı olarak verdik. Cihazınız arıza yaptığında cihazı aç kapa yapınız, resetleyiniz. Şofben düzelmezse Vaillant şofben İstanbul, Kadıköy servisi güneş teknik servisi arayınız.

 

https://www.gunesteknikservis.com/

https://www.gunesteknikservis.com/goztepe-kombi-servisi-2/

BU SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM YAZ

Hemen Ara
Whatsapp