HİDROFOR SERVİSİ

Güneş Teknik Servis firmamız, Hidrofor Servisi, bakımı ve tamiri olmak üzere sizlere profesyonel ekibimiyle hizmet vermektedir. Her zaman en iyi fiyat garantisi sağlayarak sorunlarınıza çözüm bulmaktayız.

HiDROFOR SERVİSİ VE BAKIMI

Hidrofor nedir : 

Hidroforlar binalarda, dairelerde, villalarda, site ve yüksek binalarda şebeke su basıncının yeterli olmadığı durumlarda şebeke suyunun veya depolardan basınçlı su ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılır. Kısaca su basıncının yetersiz kaldığı her yerde kullanılan su basınçlandırma sistemleri diyebiliriz. Çoğunluğu elektrikle çalışan bu sistemler musluklarımızdan akan suyun basıncını arttırır.

Bir hidrofor alacağınız zaman öncelikle kaç daireye su temin edeceği, hidroforun montaj yapılacağı yer ile beslenecek dairelerin  arasında ne kadar mesafe olacağı, yatay yada dikey gidecek boruların uzunluğu çok iyi hesaplanmalıdır.

hidrofor tamiri

Güneş Teknik Servis Profesyonel Hidrofor Bakımı ve Onarımı

Hidrofor Bakımı ve Onarımı

Hidroforunuz sürekli çalışıyor veya çok sık aralıklarla devreye giriyor ise içinde bulunan şambrelin basıncı azalmış veya patlamış olabilir. Patlayıp patlamadığını anlamak için tank üzerinde bulunan sibop kapağını çıkartınız, kalem gibi bir cisimle sibopa bastırdığınızda su geliyor ise şambrel yırtılmış ve görevini yapmıyordur. Bu durumda şambrelin değiştirilerek basıncı ayarlanmalıdır. Su gelmiyorsa şambrelin hava basıncının düşmesinden kaynaklanabilir. Bunun için herhangi bir bisiklet pompası ile basıncını ayarlamalısınız. Hidrofor bakımı, ayarı ve kurulumu için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hidrofor tankı periyodik kontrollerinde ilgili standartlar gereğince aşağıdaki ilgili muayene yapılmaktadır.

  • Genel Kontroller
  • Basınç Kaynağı ve Ortam Kontrolleri
  • Basınçlı Tank (Genleşme Tankı) Kontrolü
  • Tankın Basınç Testi

Hidrofor Arızaları Hakkında

Hidroforun arıza yapması durumunda servis aramadan önce kontrol edilmesi gerekenler.

Hidrofor Çalışmıyor ? Yapmanız gereken Güneş Teknik Servis firmamızı arayarak bizden teknik servis hizmeti almak.

Hidrofor Nasıl Çalışır? Tamiri Nasıl Yapılır?

Hidrofor Sistemi Ne Tür Parçalardan Oluşur?

Hidrofor Pompası: Debi ve basma yüksekliğine göre seçilen bir hidrofor parçası.

Hidrofor Basınç Tankı: Büyük ve küçük boyutlarda olabilen basınç tankı isminden de anlaşılacağı üzere suda istenen basıncı ayarlar. Büyük tankların tercih edilmesi sistemin daha az devreye girmesini sağlayacağından pek çok anlamda tasarruf gerçekleştirebilir.

Hidrofor Basınç Şalteri: Sistemin başlat- bitir kumandası olarak da bilinir. Pano bünyesinde bulunan kontaktörleri çekerek hidrofor motorlarını aktif etmekte ve belirlenen basınca ulaştığında kontaktörleri bırakarak pompayı durdurmakta.

Hidrofor Elektrik Panosu: Kontrol panosu da denilebilir. Pano üzerinde motor koruma rölesi, otomat, kontaktör, termik ve on/off anahtarı bulunur

Manometre: Hidrofor sisteminin basınç değerini gösterir.

Beş Yollu Vana: Mekanik parçaları birbirine bağlama, birleştirme ve de su çıkışı görevleri bulunur.

Fleks Hortum: Basınç tankına montaj elemanları arasında bulunur.

Hemen Ara
Whatsapp