Kombi su basıncı neden düşer

0

Kombi su basıncı neden düşer

Kombiler hem ısınma ve hem sıcak su ihtiyacını sağlayan cihazlardır. Kombi su basıncı neden düşer, Kombi su basıncı göstergesindeki manometre de sürekli düşme varsa? kombinizin genleşme tankı havası bitmiş veya kalorifer tesisatında kaçak olduğu anlamına gelir.

Kombi su basıncı 2-3 ayda 0,5 bar gibi düşme yapıyorsa bu normal bir durumdur. Su buharlaşmasından dolayı düşebilir. Kombiye altındaki su doldurma vanasından takviye yapılarak su basıncı tamamlanır.

Kombinin su basıncı neden azalır?

Kombi su basıncı neden düşer? Kombinizin su basıncı haftada bir düşüyorsa sorun oluğu anlamına gelir. Kullanıcının yapabileceği ilk şey kombi alt bağlantılarını ve kalorifer radyatör girişlerini kontrol etmektir. buralarda su kaçağı veya sızıntı varsa bundan yapabilir. Bazı kaçaklar gözle görülmeyebilir. Ufak kaçaklar bile kombinizin su basıncını düşürebilir. Kadıköy kombi servisi Güneş teknik servisi çağırdığınızda firmamız kombinin gerekli yerlerini kontrol eder, kalorifer tesisatınızı kontrol eder. Varsa sorun giderilir. Bazen kombi genleşme tankı havası bitmiş veya patlak olabiliyor bu gibi durumlarda tanka hava basılır veya tank değişir, sistem kontrol altına alınır. Kombinizin bar gösterge paneli de arızalı olabilir, Bar göstergesi kontrol altına alınır gerekirse değiştirilir. Hala su basıncı düşmeye devam ediyorsa kalorifer tesisatında sızıntı vardır. Sızıntıyı bulmak için termal kamera ile dairenizdeki kalorifer tesisatı kontrol edilir, kalorifer kaçağı bulunur, kaçıran tesisat boru ve ekpaş malzemeler ile tamiratı yapılır.

Bazen ufak kalorifer kaçakları için özel kimyasal uygulaması yaparak kaçağı giderebiliyoruz. Bu işlem için kaçağın ne kadar düştüğüne bağlı, Çok az kaçaklarda % 100 başarı sağlayabiliyoruz.

Bu gibi durumlarda kombi ve tesisatınıza yetkisi olmayan kişilere müdahale ettirmeyiniz. Basit şeyler büyük arızalar çıkarabilir. Bunun için sizlere en yakın servisimiz Güneş Teknik servisimizi 0216 565 7 565 nolu telefonu ararsanız sizlere ne kısa zamanda servis gönderimi yapılır.

Firmamız igdaş yetkili firma olup, teknisyenlerimiz ugetam kombi sınavlarını başarı ile tamamlamış ehliyetli usta ve teknisyenlerdir. Güneş teknik servis İstanbul-Kadıköy bölgede hizmet verip istanbul  Anadolu yakası bütün bölgelerine hizmet vermektedir.

 

https://www.gunesteknikservis.com/

BU SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM YAZ

Hemen Ara
Whatsapp