Ataşehir Vaillant Servisi

0

Ataşehir Vaillant Servisi, üstün hizmet kalitesi ve profesyonel ekibiyle her zaman rakiplerinden sıyrılarak size sağlıklı hizmet ve maksimum memnuniyet garantisini ilke edinerek bu işe girmiştir.

İGDAŞ YETKİLİ FİRMA Yetki No:7002933

Ataşehir Vaillant Kombi Servis Bakımı

Vaillant Kombi’de Basınç Yükselmesi sorunu bu arıza durumu özellikle Vaillant kombilerde görünen en sık olarak karşılaşılan sorunların başında gelmektedir.

Niçin kombinizin başınçı yükseliyor?

Öncelikle kombinin basınç sistemini ayarlayan bir genleşme deposu bulunmaktadır Vaillant kombide bulunan genleşme deposu ne işe yaramaktadır genleşme deposu kalorifer vede peteklere  giden suyun basınç seyiyesini ayarlamaktadır.

Ataşehir Vaillant Kombi Bakımı

Genleşme deposunun içinde hava bulunmaktadır zamanla vede yıllar geçtikçe  hava kalmamaktadır, bundan dolayı kombinin derecesi arttıkça  başınç yükselmeye başlar 3 bara kadar çıkınca emniyet vent’ini  açar vede kombinin altından su verir.

Bu durumla karşılaşmamak için  her yıl yapılan vaillant kombi bakımında  genleşme deposuna hava basılması gerekmektedir.

Tüm marka ve model kombilerinizin bakımını ve tamirini yapıyoruz. Yapmanız gereken tek şey bizi arayıp sorununuzu söyleyerek bizi davet etmeniz.

Vaillant Kombi Yüksek Sesli Çalışıyor :  

Vaillant kombilerde sık karşılaşılan sorunlarda biridir. Cihazın yüksek ses çıkarması. Cihazda bulunan yanan gazı baca yoluyla dışarı yollayan bir fan sistemi bulunmaktadır.

Fan zamanla fanın içine toz girmektedir, bu toz fanın randımanlı çalışmasını engellemektedir. Bu sebepten dolayı ses çıkarmaktadır, yada fanda mekanik arıza olduğu zaman ses çıkarır. İkinci sebep ise kombide suyu devir daim yapan sürkülasyon pompasıdır. Pompanın içinde bulunan pervane aşınmadan dolayı arızalanabilir buda kombinin ses çıkarmasına sebep vermektedir.

Ataşehir Petek Temizliği ve Bakımı

Peteklerinize En son ne zaman bakım yaptırdınız ?

Kombiniz normal olarak çalışıyor fakat verimli bir ısınma almıyorsunuz. Büyük bir ihtimalle petekleriniz hava yapmış olabilir ve bakıma ihtiyacı vardır. Bizi arayın yüksek faturalardan kurtulun.

Kombinizi yüksek derecelerde çalıştırmanıza ve her kış bütçenizi sarsan doğalgaz faturaları ödemenize rağmen ev ve işyerinizde dilediğiniz gibi ısınamıyorsanız petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiştir. Firmamız petek temizliği fiyatları ile bütçenizi düşünürken, yeni cihazlardan aldığı destek sayesinde peteklerinizin temizliğini zahmetsizce yapmaktadır.

Peteklerin sökülmesine gerek kalmayan petek temizleme hizmetlerimizde özel kimyasallar ve yıkama makinelerinden yararlanan ekiplerimiz, her yeri kirletmeden peteklerin içindeki tüm çamuru ve kireç artıklarını temizlemektedir. Tüm kış boyunca yüksek faturalar ödemeden rahatça ısınmanızı sağlayan petek temizliği hizmetimiz, her ay daha az doğalgaz faturası ödemenizi ancak daha konforlu ısınmanızı sağlamaktadır.

Peteğini Temiz Tut Isın Düşmesin!

Petek temizliğinin düzenli aralıklarla yapılmaması durumunda şebeke suyunu kullanan ısıtma sistemlerinin, ısı dağıtım elemanı olan peteklerde zamanla balçıklaşma ve kireçlenme olur. Bu pislik sebebiyle tam ısınamayan petekler yüzünden yaşanan ısı kaybı, kombi ve kaloriferin daha fazla yakıt harcamasına yol açar.

Ev ve işyerinizde kullandığınız kombinin yeni olması ya da düzenli bakım görmesi bu durumu engellemez. Zira kombinin kullandığı doğalgazı yüksek verimlilikle kullanması yani ısı enerjisine dönüştürmesi ile peteklerin bu ısıyı yüksek verimle mekana aktarması birbirinden farklı konulardır. Peteklerinizin kireç ve pislik nedeniyle yeteri kadar ısınamaması halinde işyerinizde ve yaşam alanında siz de yeteri kadar ısınamazsınız. Bu yüzden daha fazla ısınmak için kombinin derecesi yükselterek boş yere daha fazla doğalgaz faturası ödersiniz.

 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM YAZ

Hemen Ara
Whatsapp