Erenköy Kombi Servisi

0

Erenköy Kombi Servisi

Erenköy Kombi Servisi olarak İstanbul kadıköy semtlerinden Erenköy mahallesinde kombi tamiri ve bakımlarını yapıyoruz. Kombinize en hızlı ve güvenilir hizmet için sizlere bir telefon kadar yakınız. Kombinizin uzun ömürlü olması ve sizleri kış günü soğukta bırakmaması için her yıl kışa girmeden cihazına bakım yaptırmalısınız.

Kombi bakımı nasıl yapılır ?

Kombi bakımı için öncelikle randevu sistemi oluşturlur, Müşterimizin uygun zamanında cihaz için bakıma gidilir. Cihaz hakkında müşteriden gerekli bilgiler alınır. Şikayet ve proplemi varsa dinlenir. Bakıma başlamadan cihaz çalıştırlıp kontrol edilir sonra bakım işlemine başlanır.

Cihaz kapakları açılır, İçinde herhangibir su kaçak proplemi var mı diye kontrol edilir.

Kalorifer Tesisat suyu boşaltılır, Kombi dönüş hattındaki filitre temizlenir, Tesisat kirli ise petek temizleme tavsiye edilir. Kombi arkasındaki genleşme tankı kontrol edilir. Havası yok ise kompresör ise 1 bar hava basılır, hava kaçağı olup olmadığı tankın sağlamlığı kontrol edilir.

Kombi Fan temizliği fırça yardımı ile ypılır, wd 40 ile rulmanları yağlanır.

Alev yeri açılır, iyonisazyon çubukları temizlenir, eşanjör temizlenir,

Üç yollu vana motoru, sensörler kontrol edilir. Plakalı eşanjör kontrol edilir.

Tesisata su verilip , cihaz tekrar çalıştırılıp kontrol edilir.

Cihaz kullanımı kullancıya izahı yapılıp , çalışır vaziyette teslim edilir.

DAİREDE GAZ KAÇAĞI VARSA NE YAPILMALI

Evinizde gaz kokusu duyarsanız veya hissederseniz öncelikle yapmanız gereken şey daire giriş kapısındaki  doğalgaz sayaç vanası kapatınız. Sonra camları açıp havalandırınız. Ocağınızı kontrol ediniz, ocak açık kalmış olabilir veya ocak flexi kırılmış olabilir. Kombi gaz girişindeki flexible hortum da delinmiş olabilir.

Öncelik olarak 187 gaz acil hattını arayınız. Uzman ekipler eve geldiğinde tespit tutanağı tutarlar sonrasında sizlere yakın yetkili sertifikalı firmaya yönlendirme yaparlar, Kullanıcı firmaya ulaşır ve servis ister. Gelen firma doğalgaz sayacının oradan test aleti takarak doğalgaz sızdrımazlık testi yapar. Kaçağın nereden olduğunu ulaşır. Kaçak olan parça değişir doğalgaz sızdrımazlık testi tekrar yapılır. Tesisat kaçaksız bir şekilde kullanıcıya teslim edilir. Tekrar 187 gaz acil ekibine haber verilir ekipler de sızdırmazlık testi yaparak onayı verir. Ve kullanıcı gaz kullanmaya devam eder.

Dairenizdeki ocak bölümünde ve cihaz bölümündeki cam menfezini asla kapatmayınız. Bu çok önemli bir detaydır. Her şey tedbir amaçlı içindir.

Gerekli bilgi ve detay için doğalgaz hakkında bilgi edinmek için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

https://www.gunesteknikservis.com/daxom-kadikoy-yetkili-servisi/

 

 

 

 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM YAZ

Hemen Ara
Whatsapp