BAYMAK ŞOFBEN ARIZA KODLARI

0

BAYMAK ŞOFBEN ARIZA KODLARI

Baymak hermetik şofbenler verimli cihazlardır, konforlu sıcak su verirler. Bu cihazlarda zamanla bozulabilir. Baymak şofbenler BH 11 – BH 13 model olarak 2 ayrı model mevcuttur. Bu cihazların arıza kodları ve giderilmesi aşağıdadır. Baymak şofben arıza kodları kullanıcılarımızın bilmesini istedik.

A01 Hata kodu    ; Ateşleme sorunu var demektir, Hermetik şofbenin ateşleme sisteminde sorun olduğunu gösterir. Bu durumda cihaz ON/OF düğmesini RESET konumuna getirmeniz gerekir. Bu şekilde 3/5 saniye kadar bekleyiniz. Sorun düzemez ise işlemi 2-3 kere daha tekrarlayın. Sonuç aynı ise cihaza müdahale yapmayınız. Baymak şofben servisi Güneş Teknik servis ten 0216 565 7 565 nolu telefondan servis yardımı isteyiniz.

A03 Hata kodu   ; Emniyet termostat sorunudur, Bu sorunda cihaz ON/OF düğmesini RESET konumuna getirmeniz gerekir. Bu şekilde 3/5 saniye kadar bekleyiniz. Sorun düzemez ise işlemi 2-3 kere daha tekrarlayın. Sonuç aynı ise cihaza müdahale yapmayınız. Baymak şofben servisi Güneş Teknik servis ten 0216 565 7 565 nolu telefondan servis yardımı isteyiniz.

E03 Hata kodu  ; Hava prosteat hatası, hava akış hatasıdır. Bu durumda baymak hermetik şofben de fan, prosestat yada anakart arızası olabilmektedir. Net tespit için Baymak şofben servisi Güneş Teknik servis ten 0216 565 7 565 nolu telefondan servis yardımı isteyiniz.

E06 Hata kodu  ; Hermetik şofben in su çıkış suyu sensörü hatasıdır, Musluklara giden sıcak suyu ölçme görevindeki sensörde sorun olduğunu gösterir, Cihaza müdahale yapmayınız , Baymak şofben servisi Güneş Teknik servis ten 0216 565 7 565 nolu telefondan servis yardımı isteyiniz.

E26 Hata kodu  ; Baymak hermetik şofbenin kullanım suyu aşırı ısınma sorunudur, Bu durumda eşanjör tıkalı yada kireçlenmiş olabilir, filitre tıkalı olabilir, Cihaz yerinde görülerek tespit yapılır. Baymak şofben servisi Güneş Teknik servis ten 0216 565 7 565 nolu telefondan servis yardımı isteyiniz.

E35 Hata Kodu  ; Baymak şofbenin alev oluşum sorunudur. İyonizasyon sorunu olarak da bilinir. Bu durumda iyon elektrodunda, kablo grubunda yada ana kartta proplem çıkabilmektedir. Sorunun tespit edilerek müdahale edilmesi amacı ile mutlaka Baymak şofben servisi Güneş Teknik servis ten 0216 565 7 565 nolu telefondan servis yardımı isteyiniz.

Baymak şofben arıza kodları

Baymak şofbenler arıza yaptığı zaman ekranda arıza kodları vermektedir. Servis kaydı açmadan önce cihazınızın hangi kodu verdiğini telefonla servisimize bildiriniz.

Baymak şofbenlerinizi uzun yıllar kullanmak ve konforlu sıcak su için her yıl bakım yaptırınız. Bakım için Güneş Teknik servis ten 0216 565 7 565 nolu telefondan servis randevusu isteyiniz.

https://www.gunesteknikservis.com/daxom-kadikoy-yetkili-servisi/

 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM YAZ

Hemen Ara
Whatsapp