Bostancı Baymak Servisi

0

Bostancı Baymak Servisi

Bostancı Baymak Servisi Güneş Teknik servis olarak, İstanbul Kadıköy bölgesi Bostancı semtindeki baymak kombi, şofben , kazan larınıza en iyi hizmet, bakım, onarım tamir işlerini yapmaktayız.

Baymak marka cihazlarınızın uzun ömürlü olması ve sizleri kışın yarı yolda bırakmaması için her yıl periyodik bakımlarını yaptırmalısınız. Kombi bakımı her yıl kışa girmeden yapılmalıdır.

Baymak kombi bakımında neler yapılır?

Siz değerli müşterilerimiz tarafından arandığımız takdirde iş programı yapılıp 1 gün sonra adresine geçilir, Uzman ekiplerimiz daireye geldiklerini müşteriye bir kaç soru sorarlar, cihaz performansını kalorifer ısıtma ve sıcak su verimi gibi. ustamız cihazın kapağını açar, çalışma testini yapar. Cihazda herhangi bir hata noksanlık görürse daire sahibine veya kullanıcıya izahını yapar.

Kalorifer tesisat suyu boşaltılır, Kalorifer dönüş hattındaki filtre temizlenir, filtre çok tıkalı ise petek yıkma işlemi tavsiye edilir. Kombi genleşme tankına ulaşılır hava kompresör yardımıyla hava ayarı yapılır hava 0,90 psi bar olmalıdır. Kombi fanı temizlenir, yağlanır , gerekirse sökülür yıkanır. Alev yanma yeri açılır fırça yarımıyla tozları alınır. Elektrod ateşleme çakmakları zımpara ile temizlenir. Üç yollu vana kontrolü yapılır, sensörler kontrol edilir. Gaz valf ve gaz bağlantısı kaçak kontrolü yapılır. Bu işlemler yapıldıktan sonra cihaz tekrar toplanıp, kapakları takılır. Kombiye su verilir ve tekrar kombi çalıştırılır. Çalışması kontrol edilir. Müşteriye cihaz çalışır şekilde teslim edilir. Gerekli evraklar verilir.

Doğalgaz kombi tesisatınızda gaz kaçağı duyarsanız Acil olarak ilk yapmanız gereken şey daire girişindeki gaz vanasını kapatmalısınız. Sonra 187 gaz acil hattını arayıp yardım isteyiniz. Evin camlarını açıp havalandırınız.Bu sırada ateş yakmayınız, lambaları açmayınız. Evinizde oluşan gaz kaçağı önemli bir boyutta ise elektrikle çalışan florasn, ampül gibi aydınlatma araclarını açmanız dahi statik elektrik oluşturarak patlama yaratabilir.

Doğalgaz adından da anlaşılacağı üzere doğaldır ve zehirsizdir. Doğalgaz zehirlemez, ancak doğalgazın yanması sonucu açığa çıkan atık gaz olan karbonmonoksit gazı zehirlidir. Doğalgaz zehirlemez fakat çok şiddetli patlama sınırına sahiptir. Bulunduğu hacmin %5 i ila %15 i arasına ulaştığında patlama yapar.

Doğalgaz kokusuz bir gazdır. Kaçak durumunda algılanabilmesi amacıyla tesislerde kokulandırma yapılarak evlerimize ulaşır. Kokusu, çürümüş soğan kokusuna benzemektedir.

https://www.gunesteknikservis.com/vaillant-turbotec-pro-ecotec-pro-ariza-kodlari/

 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM YAZ

Hemen Ara
Whatsapp